Aladağlar Skyrunning Kamp 8 – 14 Ağustos 2016

Bu yılda geçen yıl olduğu gibi skyrunning kampımızı geliştirerek yapıyoruz.
Kampımızın büyük bir kısmı, yarışın ikinci ikmal noktası olan Direktaş yakınında bulunanYedigöller mevkiinde, Dipsiz Göl yanında çadır kampı olarak yapılacaktır (4 gün 3 gece ). Geri kalan gün ve geceler Çukurbağ köyünde köy evinde geçirilecektir.
Yedigöller kamp alanına çıkışta ve inişte traktör, eşya taşımak içinde katır kullanılacaktır.Katılımcıların Çadır, mat ve uyku tulumları tarafımızdan sağlanacaktır. Kampta aşçı bulunacak olup, 3 öğün yemek verilecektir.

Detaylar

  • Kamp minimum 5 maksimum 8 kişi ile yapılacaktır.
  • İsteyen Kişiler sadece Yedigöller kamp alanında yapılacak olan kampa katılabilir.
  • Kamp ücreti kişi başı 30.06.2016 tarihine kadar 950 TL
  • 30.06.2016 tarihinden sonra 1050 TL
  • Sadece Yedigöller kampına katılım ücreti 900 TL
  • 100 TL Kapora ücreti gönderilmeden katılım başvuruları geçerli sayılmaz
  • Çift olarak gelenlere % 20 indirim uygulanacaktır.

Tarihler

8 Ağustos Pazartesi :
10:00 Çukurbağ köyünde buluşma
12:00 Yedigöller’e hareket
17:00 Kamp alanına varış
18:00 Yemek İstirahat

9 Ağustos Salı:
08:00 Çağalınbaşı Geçidine koşu
10:30 Kampa dönüş
Serbest zaman, gezinti ve gölde yüzme
18:00 Yemek İstirahat

10 Ağustos Çarşamba:
08:00 Emler zirve koşu
10:30 Kampa dönüş
Serbest zaman, gezinti ve gölde yüzme
18:00 Yemek İstirahat

11 Ağustos Perşembe:
09:00 Çukurbağ köyüne dönüş
İstirahat
Akşam koşusu
18:00 Yemek İstirahat

12 Ağustos Cuma:
Serbest gün
Yarış Kiti teslimi
18:00 Yemek İstirahat

13 Ağustos Cumartesi:
Yarış Günü

14 Ağustos Pazar:
Kahvaltı sonrası kampın bitişi

Ayrıntılar

Konaklama: Yedigöllerde çadır kampında yapılacaktır. Çukurbağ’da konaklama ev pansiyonculuğu yapılan köy evinde yapılacaktır. Ev 3 oda 1 salon, 30 m² balkon ve 150m² bahçeye sahiptir. Yataklar evdeki mevcut çekyat ve yer yataklarında olacaktır. Balkonda yatma imkânı vardır. Evde sıcak su, duş ve WC vardır. İsteyenler uyku tulumlarını getirebilir.

Detaylı bilgi ve kayıt yaptırmak istiyenler: gokalpsakli@gmail.com aderesine mail atarak veya
0530 313 53 77 nolu telefondan ulaşarak bilgialabilirsiniz.

NEDEN SKYRUNNING CAMP?

İnsanoğlu deniz seviyesindeki oksijen seviyesine alışıktır. İrtifa arttıkça oksijen seviyesi düştüğünden dolayı vücudumuz deniz seviyesine göre daha az oksijenli ortama uyum sağlamakta zorlanır ve çeşitli tepkiler verir. Uyku hali, iştahsızlık, su içememe, baş dönmesi, mide bulantısı ve kusma başlıca tepkilerdir. Bu olumsuzluklara maruz kalmamak için aklimatizasyon antrenmanları ( çıkışları ) yaparak tekrar düşük rakımlara inmek tek çaredir. Yüksek irtifada yapacağınız yarışmalarda aklimatize olabilmeniz için skyrunning campı düzenliyoruz. Eğer deniz seviyesinde veya 1000m rakımın altında yaşıyorsanız hiç adaptasyon ve aklimatizasyon çıkışı yapmadan direk 3000m irtifalara çıkacaksanız ciddi problemlere hazırlıklı olun.
Geçen yıl kampa katılanlar aklimatizasyon problemi yaşamadan finiş görmüşlerdir.

NEDEN GÖKALP SAKLI İLE SKYRUNNING CAMP?

Gökalp Saklı Marmara Ünv. Spor Akademisi Antrenörlük bölümü mezunudur ve kendini doğaya adamış birisidir. Adamakla kalmayarak TDF ( Türkiye Dağcık Federasyonu ) spor tırmanış antrenörlüğü yapmış ve 1 Avrupa Gençler Şampiyonu ve 1 Balkan Şampiyonu yetiştirmiştir. 6 yıl kadar AKUT ‘da Losijtik birimi, arama kurtarama personeli ve yardımcı eğitmenlik yapmıştır. Şu an BKSAR ( Büyük Kulüp Arama Kurtarma ) da görev yapmaktadır. Ayrıca dağcılık bilgisini antrenörlük ihtisas
alanıyla birleştirerek 3500m üzeri irtifalarda nabız farklılıkları konulu tez yazmıştır. Geçen yıl yapılan Aladağlar Sky Trail yarışını 08:14:53 lük derece ile Genelde 21. Kategoride 10. olarak bitirmiştir. Grönland’a giderek İceberg Tırmanışı yapan İlk Türk’tür.